Strona główna Klubowicze Blogi Zdjęcia Filmy Ankiety Spotkania Grupy Forum

Sara-pies i jej 'dzieła'

 
Nowy Temat
Odpowiedź
Flaga
 
  • Autor
  • Treść
 
sheltie_timcia

postów: 438

13-05-2009, 10:52    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Bolt jest super!

sheltie_timcia

postów: 438

13-05-2009, 10:56    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Jej! Piszesz cudne wiersze! Ja mam problem z wymyśleniem dwóch wersów, a co dopiero takie długie i jeszcza sensowne teksty! W każdym razie strasznie mi się Twoje wiersze podobają! Szczególnie "Spełnione marzenie"!Smile

zuzia_101

postów: 453

13-05-2009, 11:42    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

 

Dziś rysuneczkiWink

West corgi (rysowany zielonym pisakiem, bo czerwony się wypisałSmile):

http://img18.imageshack.us/img18/3797/s6302562.jpg

I Piorun z filmu ,,Bolt":

http://img401.imageshack.us/img401/9157/s6302568.jpg

 

Proszę o ocenę, ale bądźcie wyrozumiali. To moje pierwsze ładne rysunki.

Całkiem, całkiem:) 

A to mój Welsh Corgi Cardian:

http://www.fothost.pl/upload/09/17/bb4d4081.jpg

 

A Piorun jest prześliczny :)  I życzę więcej sukcesów rysowniczych:)

fairytale

postów: 1123

13-05-2009, 12:57    Cytuj
Punktów: -1   Głosuj

fajne wiersze ^^

co do rysunków- po pierwsze nie ma czegoś takiego ak West Corgi. West to West Highland White Terrier. A corgi to welsh corgi pembroke lub cardigan. Twój rysunek najbardziej przypomina tego ostatniego. Ale za długi psyk, za płaski. Twarz rozjechana. Uszy krzywe. Przepraszam, że tak krytykuje ^^. Ale słuchaj dalej :D Ja nie mówię tego dlatego, żeby Cię skrytykować czy coś. Tylko żeby zwrócić twoją uwagę na to co w rysunku najistotniejsze.

Po pierwsze, dlaczego rysujesz pisakiem? Z tego co się orientuje najlepiej jest ołówkiem, a potem jeśli się chce wypełniać kredkami. Pisaki nie są do tego dobre. Po drugie. Rysujesz same kontury. A nie na tym to polega. Chodzi o to, żeby oddać jak najwiarygodniej obraz psa. Nie każę ci rysowac osobno każdego włoska, chociaż tak też można ;). Ale zwracaj uwagę na szczegóły, nie tylko na kontury. I na podstawie tego corgi- bardziej zwracaj uwagę na proporcje. mam nadzieję ze chociaż trochę pomogłam :)

http://www.dogomania.pl/forum/f38/rysunek-malarstwo-nauka-krok-po-kroku-33162/ poprzeglądaj sobie, wiem że trochę tego jest ale zawsze coś się przyda ;)

AnnieXD

postów: 3320

14-05-2009, 05:36    Cytuj
Punktów: 2   Głosuj

Piękne wiersze piszesz:))))!!

Zapraszam do mnie;):Humor-->Twórczość Klubowiczów-->Wątpliwa 'twórczość' Annie

Roxsana

postów: 380

14-05-2009, 07:32    Cytuj
Punktów: 2   Głosuj

naprawde prze piękne najpiejkniejszy wiersz o psie jaki słyszałam

fairytale

postów: 1123

15-05-2009, 00:20    Cytuj
Punktów: 1   Głosuj

 

Pisakiem bo na tablicy. Rysunek był próbny. Ale spodobał się wszystkim, którzy go widzieli, więc zamieściłam.

Tak, to welsh corgi pemboke:) Dzięki. Na pewno przejrzę:)

A chyba że tak :D a nie łatwiej an kartce ? :P

Bo nie jest zły ;) ale można go ulepszyć i poprawić ^^

Roxsana

postów: 380

16-06-2009, 06:56    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

piękne wiersze Saro=)))

tak jeszcze raz

Yoanna

postów: 1096

17-06-2009, 10:54    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Piszesz piękne wiersze :) I to jakie długie. Nie trzylinijkowe rymowanki ^^ Musisz mieć jakiś talent, żeby dobierać tyle słów i trzymać się sensu wiersza :D Super. Poza tym każdy wiersz ma swoje przesłanie, które każe się chwilę zastanowić i... przeczytać utwór jeszcze raz.

aleksa_ola

postów: 346

29-07-2009, 09:27    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

pięknie piszesz!!!!!!!!!LaughingSurprised

zium

postów: 1307

07-08-2009, 05:55    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

zaśmiecasz forum !!! już ktoś wstawiał rysunki, pisał wiersze i zdjęcia też były !!!!!

Cyrylica

postów: 46

07-08-2009, 09:22    Cytuj
Punktów: 1   Głosuj

Zium, cierpliwość do Ciebie powoli tracę. To jest, jak wynika z nazwy, dział do zamieszczania swoich prac przez klubowiczów. Więc dobrze, że każdy zakłada swój temat, bo przynajmniej nic się nie miesza. Ty zresztą swój też masz, więc proszę, nie pisz więcej takich bzdur.

 

EDIT: Bardzo się śpieszyłam, więc trochę o samych pracach dopiero teraz ;)

Rysunki - polecałabym jednak papier, w końcu te na tablicy są nietrwałe, a pozostawienie ich tam blokuje powstawanie następnych :) Plus to, że praktycznie nie da się zrobić światłocienia flamastrem (i tego światłocenia u Ciebie brakuje). Kufa corgi jest krzywa, a jego uszy nieforemne, Piorun ma nierówne oczy. Popracuj nad proporcjami. Poza tym bardzo się skupiasz na konturach i przez to każda ich nierówność mocno rzuca się w oczy.

 

Fotografie - ta z leżącym psem jest z trochę zbyt dużej odległości, w tle jakieś rozpraszające uwagę bzdety, podobnie jak na drugim zdjęciu. Większa ogniskowa pomogłaby szczególnie fotce 'leżącej'. Sam pies bardzo ciekawie umaszczony. Zdjęcie z kotem jest poruszone. Spróbuj krótszych czasów naświetlania (chyba, że chcesz uzyskać efekt rozmytego od prędkości tła i ostrego kota - tu się nie udało).

 

Opowiadanie i wiersze wymagają trochę dopracowania. Szczególnie prozę mogłaś rozwinąć (za dużo wydarzeń względem objętości całego tekstu). Poza tym we wszystkich tekstach poprawić literówki i interpunkcję.

 

Ogólnie nieźle, ćwicz - trening czyni mistrza :)

zium

postów: 1307

08-08-2009, 03:16    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Dobrze przepraszam CYRYLICA. Od dzisiaj nie będę pisał takich bzdur .... będę do wszystkich mił i każdemu będę puszczała buziaki ... A więc sara-pies. Wiersze są naprawdę ekstra, rysunki takie sobie, ale ogólnie jest super ^^

pembrokecorgi

postów: 43

16-03-2010, 09:24    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

wiersze i opowiadania są wspaniałe! Zdjęcia ładne , dobrze uchwyciłaś tego psiaka!

Pazurek85

postów: 1871

16-03-2010, 10:19    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Pies pierwszy super, mogłaś się jeszcze bardziej położyć ale i tak okej.

Drugi... nie podoba mi się. robione z góry widać jakąś szafę (?) i nogi ludzi.

Idący pies; znowu z góry, mogłaś przyucnąć. Jak robisz zdjęcia w ruchu, to zostaw trochę miejsca z tej strony, w którą się porusza w tym wypadku pies.

 

Rysunki... corgas ... nie dla pisaków, ew kolorowe. nigdy nie widziałam zielonego psa. poza tym jest nieproporcjonalny, ma uszy jak Myszka Miki albo pętelka, za okrągłe i za płaskie. Krzywe oczy i za szeroa głowa.

 

Bolt ma za dużą głowę i za duże oczy, jest niestaranny i nieproporcjonalny.

 

Yyy... kot jest beznadziejny. Rozmazany i wygląda jakby biegł ogonem do przodu, a to dlatego, że zostawiłaś miejsce nie z tej strony. Miejsce zostawiaj w kierunku poruszania się, żeby było widać gdzie coś biegnie.

 

Em... za pracę w paincie gdybym była nauczycielem, to sorry ale bym za coś takiego dała laczka :niepewny: Ale na szczęście na informatyce talent plastyczny nie jest aż tak ważny.

 

 

Wiersze i opowiadania są super:D Czytałam kilka razy, na prawdę ekstra. Co prawda czasem namieszasz z rymami aczkolwiek dobór słów z regóły w twoich pracach jest trafny. Na prawdę mi się podobają, bardzo podobają.

Jasmina

postów: 105

16-03-2010, 10:37    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Fragment bardzo mały - za mały - i niewiele da się o nim powiedzieć. Stylistycznie na razie jest dość słabo, ale może się jeszcze poprawi...

Ogólnie to, co tu zamieściłaś, należałoby rozwinąć. Właściwie roooozwiiiinąąąć. W ok. 20 linijkach dostajemy krótki opis postaci i jej światopoglądu, na dokładkę relację ze spaceru - a wszystko nazbyt skrótowe.

W jednym akapicie mieszasz różne rzeczy, to też nie pomaga.

 

 

Tekst należałoby też przejrzeć od strony ort.-int.-itp. Gdy piszemy na forum, literówki czy powtórzenia można wybaczyć (choć prywatnie uważam, że np. rażące ortografy są już grubą przesadą). W tekście literackim (tudzież pretendującym do takiego miana ]:->) wymagana jest już staranność i poprawność.

 

 

Nikola miała kręcone złote włosy, niebieskie oczy i długie rzęsy. Była miłośniczką psów i dziewczyną niewątpliwie odważną i ambitną jak na swoje nie całe 14 lat.

Moja pierwsza reakcja: O, Mary Sue!*

Oczywiście jest ona przedwczesna, bo wszystko się zdarzyć może, ale wyróżniony przeze mnie fragment zabrzmiał tak marysuistycznie, że już profilaktycznie podejrzewam bohaterkę o nadzwyczajną inteligencję oraz nieprzebrane morze innych zalet i tym podobne ;)

 

* Mary Sue = wyidealizowana bohaterka, nierzadko "ulepszona wersja" osoby piszącej. Czyli raczej niezbyt dobrze.

Jasmina

postów: 105

17-03-2010, 07:52    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Sorry, Sara, ale taki kadr zupełnie dyskwalifikuje to zdjęcie - nawet ogrom innych zalet raczej by mu nie pomógł. Pazurek dobrze prawi, kot powinien wbiegać na fotografię, a nie z niej wybiegać.

Zwierzara

postów: 1497

17-03-2010, 08:46    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Ekhem.. no więc te dwa zdjęcia są wręcz.. straszne. Nie dość, że widać szafę i czyjeś nogi, to pies wygląda jak nieżywy.

I nie, nie robię ci na złość.

Pazurek85

postów: 1871

17-03-2010, 13:18    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Saro, jak trzeba to i mogę się poczołgać.

Jak wiedziałaś gdzie pobiegnie, to mogłaś dobrze sie ustawić. Wolna migawka... oczywiście utrudnia zrobienie zdjęcia, aczkolwiek nie cała wina leży w aparacie, bo on sam zdjęć nie robi. Ja miałam, właściwie mam nadal, ale rzadko używam taki aparat, ale jak go "wyczułam" to po dłuższym czasie używania go, potrafiłam cyknąć z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby cokolwiek było tam widać. Oczywiście zdjęcia z tamtego aparatu w porównaniu z tymi, z tego, którego używam teraz są załamująco fatalne, ale naprawdę, można coś takiego zrobić.

zium

postów: 1307

19-03-2010, 01:10    Cytuj
Punktów: 1   Głosuj

Biegnący kot .... Pomysł świetny (kocham zdjęcia, na których są zwierzęta w ruchu) jednak ... ostrość do kitu ... I jak Pazurek napisała ... Kot biegnie tyłem. Co mi się nie podoba ... Tło jest jasne i kto ... Przez brak ostrości mam wrażenie, ze wszystko się zlewa. Gdybyś miał dobrze ustawiony aparat to zdjęcie wyszło by trochę ciemniejsze.

 

Zdjęcie bezpańskiego psa ... Pies wygląda jak zdechły. Mogłaś ustawić się z profilu psa i go zawołać tak aby podniósł głowę, wtedy zdjęcie wyglądało by lepiej.

zium

postów: 1307

28-03-2010, 01:17    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Skoro był głodny i spragniony mogłaś dać mu jeść lub pić. Skoro była taka pustynia to ty na pewno miałaś przy sobie wodę -.-

Nie mam zamiaru Cię drażnić, lub dokuczać. Mówię jak jest, po prostu krytykuję twoje dzieła. Skoro wystawiasz tu swoje wiersze, zdjęcia musisz się liczyć z krytyką innych osób.

Ruth

postów: 1929

28-03-2010, 01:32    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Sarciu, zauważ, że zaprzeczasz sama sobie. Prosisz o krytykę (bo wszyscy to robią) a później, kiedy ludzie wypowiadają się szczerze, twierdzisz, że Ci dokuczają. ^^' To jest co najmniej dziwne.

 

Ze zdjęć chyba najlepiej (albo najmniej źle...) jest ujęte pierwsze, choć gdybym była Tobą przesunęłabym się trochę, a aparat opuściłabym nieco. Na drugim... te nieszczęsne nogi! _._

 

Co do opowiadań: Widać, że czytasz wiele książek, jak na swój wiek Twoje słownictwo jest bogate, ale... wydaje mi się, że do końca nie znasz znaczenia wielu wyrazów, niektóre określenia są zupełnie bez sensu. Huh... nie chce mi się szukać lepszych przykładów... ok, weźmy pierwszy z brzegu. "Była ponura noc." Zastanawiam się, jak noc może być ponura. Dzienne niebo, owszem, może być ponure, zasłane ciężkimi, granitowymi chmurami. Ale noc?

 

Zabierzmy się do analizy drugiego tekstu. xd

Za szybko przeszłaś z opisu dziewczyny do wydarzeń. Opisujesz jej psa i nagle wtrącasz, że bohaterka niespodziewanie przystanęła. Jakiś akapit, albo inną budowę zdania proponuję.

 

Kiedy to pisałam chodziło mi o dziewczynę ładną, ale zamkniętą w sobie, kochającą TYLKO psy, nie mającą przyjaciół. W trakcie książki dziewczyna powoli się otwiera na świat, dzięki nowej przyjaciółce.

Zastanawiam się zatem, dlaczego nie napisałaś właśnie tego, co miałaś na myśli. Cóż, kiedy słyszę hasło "ambitna i odważna" to rozumiem, że jest ambitna i odważna, a nie zamkniętą w sobie i bez przyjaciół. Synonimy to, zauważam, nie są.

Ruth

postów: 1929

28-03-2010, 05:14    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Niby dlaczego mamy usuwać posty? O.O

Po Cię przytłoczyły nasze niezbyt przychylne opinie?

A poza tym, jakbyś skopiowała ze złego worda, to chyba byś to zauważyła =.=''

Sara-pies

postów: 652

28-03-2010, 05:38    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

 

Niby dlaczego mamy usuwać posty? O.O

Po Cię przytłoczyły nasze niezbyt przychylne opinie?

A poza tym, jakbyś skopiowała ze złego worda, to chyba byś to zauważyła =.=''

Nazywają się podobnie i zauważyłam to dopiero potem. A teraz usuń swoje posty, bo nie będziecie mi forum zaśmiecać i mnie obrażać.

Ruth

postów: 1929

28-03-2010, 06:28    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Sara, ty naprawdę masz coś stuku-puku. My dajemy Ci to, o co nas prosis - krytykę - a potem twierdzisz, że Cię obrażamy. Wiesz, nie, żeby to było dziwne... *ironia*

Zwierzara

postów: 1497

28-03-2010, 07:26    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Buhahahah xDD

 

Przepraszam, nie mogłam wyrobić.

Ale zauważyłam coś ciekawego:

 

 

Niby dlaczego mamy usuwać posty? O.O

Po Cię przytłoczyły nasze niezbyt przychylne opinie?

A poza tym, jakbyś skopiowała ze złego worda, to chyba byś to zauważyła =.=''

Nazywają się podobnie i zauważyłam to dopiero potem. A teraz usuń swoje posty, bo nie będziecie mi forum zaśmiecać i mnie obrażać.

Ach, a gdy ty obrażałaś nas, to było dobrze? Nie chcesz, żeby ktoś ciebie obrażał, to czemu obrażasz innych? -.- Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe.

 

Do tematu.

Nie no, prosi o krytykę, a jak ją dostaje to mówi, że ją się ją obraża.

Komedia.

zium

postów: 1307

29-03-2010, 11:13    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Sara skoro chcesz być traktowana jak artystka to musisz znosić krytykę ... Patrz ile osób na moim poście pisze, że niektóre psy mają śmieszne łapy, że ludzie się nie podobają jak rysuję, że zdjęcia mogły by być lepsze ..., ale to jest tylko krytyka ... to nie ma nic wspólnego z obrażaniem ... Innym się podoba, ze maluję komiczne psy inni wolą realizm ... Nie dogodzisz wszystkim. Trenuj dalej rysowanie, robienie zdjęć, pisanie.... krytyka tylko wzmacnia i poucza ... W przyszłości nie popełnisz tych samych błędów jeśli ktoś ci zwróci na nie uwagę.

Time to have tea!
Me