Strona główna Klubowicze Blogi Zdjęcia Filmy Ankiety Spotkania Grupy Forum

agresywny pies

 
Nowy Temat
Odpowiedź
Flaga
 
  • Autor
  • Treść
 
FriendOfDogs

postów: 10

25-10-2013, 10:14    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Witam, mam 2 problemy.

1.Niedawno byłam u mojej babci na wsi. Babcia ma 2 psy- 10- letniego jamnika Toffiego i 2 letniego mieszańca huskiego z labradorem, Bastera. Toffi mieszka w mieszkaniu, a Baster ma do dyspozycji cały ogród. Kiedy Baster pojawił się u mojej babci, jako kilku- tygodniowy szczeniak, Toffi bardzo go polubił i opiekował się nim. Jednak od 2 tygodni coś się zmieniło. Baster zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do Toffiego i to bez wyraźnej przyczyny. Wcześniej psy razem chodziły na długie spacery po polach, teraz wujek musi wyprowadzać każdego z osobna, bo Baster rzuca się na Toffiego i gryzie go. Toffi kuli się wtedy przerażony, a potem zaczyna walczyć z Basterem. Baster, gdy tylko widzi Toffiego atakuje go. Co zrobić? Pomóżcie!

2. Baster jest bardzo agresywnym psem. Kiedy widzi innego psa atakuje go bez ostrzeżenia, nieważne czy to suczka czy pies. Jedynym psem, którego tolerował był Toffi, ale, jak pisałam wyżej to również się zmieniło. Niedawno Baster prawie pogryzł suczkę, spotkaną na spacerze. Albo inny przykład. Na polu zaczął intensywnie kopać w ziemi. Po chwili wykopał mysz i zagryzł ją. Pomocy! Jak oduczyć go takich zachowań i agresji?

korcia24

postów: 605

25-10-2013, 11:35    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Podłoże agresji u Bastera mogą być różne... Jednak najbardziej proponowałabym tezę próby przejęcia "rządzenia stadem", czyli dominacji. Toffi to już starszy piesek, więc nie ma już sił sprzeciwiać się młodemu.

 

Kopanie nie ma nic do rzeczy, bo są po prostu psy, które lubią to robić, zwłaszcza, że Baster jest mieszańcem huskyego, które często musiały odkopywać drobne zwierzaki spod śniegu, ponieważ nie starczyło dla nich jedzenia.

 

Przy okazji dużym problemem Bastera może być również to, że Toffi mieszka w domu, a on na dworze; przez to może być zazdrosny o swego dawnego kompana. Psy często w pewnym okresie próbują zdominować najlepszego kumpla z wielu powodów. Faworyzowanie (nawet nieświadome) może być jednym z tych problemów; tak samo problemem może okazać się to, że Baster jest mieszańcem baaardzo ruchliwych ras, a nie ma sznas rozładować swojej energii.

FriendOfDogs

postów: 10

25-10-2013, 13:22    Cytuj
Punktów: 0   Głosuj

Co do faworyzowania- rzeczywiście, możesz mieć racje, tylko nie wiem co w tej sytuacji zrobić, bo babcia mieszka w 2- pokojowym mieszkaniu, więc tak ruchliwy pies raczej by się tam zamęczył.  Baster chodzi na bardzo długie spacery do lasu i na pola, podczas których jest spuszczany ze smyczy i może biegać do woli, i często wraca po  nich zmęczony, więc ma jak rozładować energię :) Masz jakieś konkretne wskazówki, jak oduczyć go tej agresji do każdego psa i ponownie "zaprzyjaźnić" go z Toffim?

God does not care about our mathematical difficulties. He integrates empirically.
Albert Einstein